Rozrywki lokalsów

Nasze życie Adelajdczyków upływa harmonijnie w  jednym z “najbardziej nadających się do życia miast”, czy też może: jednej z najbardziej ucywilizowanych wsi/miasteczek świata. Ponad milion trzysta tysięcy ludzi żyje tu spokojnym życiem pomiędzy ocanem a wzgórzami, a my chyba mieliśmy szczęście dobrze trafić w społeczne siatki i jakoś zacząć się w nie wplatać. Dzięki temu poznajemy też zakamarki, na które podróżnik czy turysta nie ma czasu.

ognisko 1

Część pierwsza: #grzybobranie #Poloniajestnajlepsza

Dzięki poznaniu i przyłączeniu się do Teatru Starego w Adelajdzie z miejsca zyskaliśmy całkiem sporą grupę znajomych, z którymi pielęgnujemy język ojczysty i po prostu świetnie się bawimy. A bez słodzenia: mamy możliwość podtrzymać poza naszym duetem wszystkie wady i cnoty Środkowoeuropejczyków, z których najważniejszą jest: znajomość grzybobrania. Grzybobranie, jak wiadomo polega na tym, że niezależnie od obecności grzybów, należy wybrać się wspólnie do lasu i przygotować na celebrowanie życia ze smakiem. Dlatego grzybobranie zawsze jest udane!

whispering wall Część druga: #lokalneatrakcje #znajomitonajlepsiprzewodnicy

Po ognisku, na którym nawet udało nam się zjeść rydze i kanie Kolega z Teatru zabrał nas nad zaporę, która dzięki swym akustycznym właściwościom znana jest jako „szepcząca ściana”. Stając na dwóch krańcach tej 140 metrowej ściany można słyszeć się niemal tak, jakby stało się obok siebie, a to dzięki swemu parabolicznemu kształtowi zapory. Rzecz prosta i sprawiająca dziedzięcą radość osobom w każdym wieku, do tego piękne krajobrazy lasu i zalewu.

Po drodze zahaczyliśmy jeszcze o atrakcję z rodzaju: właściwie to śmieszne, ale skoro było po drodze, to czemu nie spojrzeć na „największego na świecie konia na biegunach”? Niestety atrakcja była zamknięta, więc nie mogliśmy skorzystać z tarasu widokowego, choć nie jestem pewna, czy to duża strata. Prawdopodobnie dla rodzin z dziećmi atrakcja jest dużo bardziej pociągająca, gdyż koń jest symbolem fabryki drewnianych zabawek.

Ot, piękny weekend, który zachęca nas do dalszego odkrywania okolicy, gdyż już przejażdżka trasą widokową odkryła przed nami wiele uroków, które zamierzamy bliżej zbadać.

Search
Support This Site

If my blog was helpful to you, then please consider visiting my Amazon Wishlist or donating via Paypal or Square Cash