Adelaide Fringe

AdFringe

Tablice rejestracyjne samochodów z Południowej Australii noszą dopisek “The Festival State” i całkiem dobrze oddają charakter tego, w jaki sposób żyje Adelajda, a żyje letnimi festiwalami, przede wszystkim Adealide Fringe Festival, który jest drugim największym na świecie (po Festiwalu w Edynburgu) i największym na półkuli południowej festiwalem sztuki alternatywnej. Alternatywnej w tym sensie, że festiwal nie posiada jury, które kwalifikowałoby artystów do programu i dzięki temu stanowi naprawdę szeroki wachlarz działań rozrywkowo-artystycznych, których w ciągu 24 dni jest około 900!

AdFringe3

Adelajda zamienia się na ten czas w miasto festiwalowe, co bardzo ułatwia posiadanie przez nią dużej ilości parków w okolicach centrum miasta. W parkach tych wyrastają namioty cyrkowe, budki z jedzeniem i intersujące instalacje artystyczne i nie tylko, a pomiędzy tym wszystkim pracowicie uwijają się wszelkiej artyści artyści, którzy albo występują za “co łaska”, albo zapraszają na swoje biletowane występy.

AdFringe5

Festiwal rozpoczyna piękna parada przez środek miasta, a później człowiekowi aż kręci się w głowie, od przeglądania oferty. Co więcej, na tym nie koniec, bo obok Fringu, w Adelajdzie dzieją się jeszcze inne festiwale. Teraz już rozumiemy, dlaczego ludzie tutaj wcale nie narzekają, że przez pozostałą część roku mało się dzieje, my sami po dwóch tygodniach stwierdziliśmy, że właściwie to już nam wystarczy tych rozrywek.

Search
Support This Site

If my blog was helpful to you, then please consider visiting my Amazon Wishlist or donating via Paypal or Square Cash